کد خبر : 7028

مسئول اطلاع‌رسانی ستاد محرم تهران:

مسئول اطلاع‌رسانی ستاد محرم گفت: حرکت دسته‌های عزاداران تهرانی در روز اربعین ممنوع است.

 

به گزارش پیام نو، روح‌الله عبداللهی مسئول اطلاع‌رسانی ستاد محرم استان تهران گفت: حرکت دسته‌های عزاداران تهرانی در روز اربعین با توجه به تأکید وزارت بهداشت و درمان مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت عزاداران حسینی ممنوع است.

دستورالعمل عزاداری اربعین ابلاغ می‌شود

عبداللهی ادامه داد: هیئت‌های مذهبی و عزاداران سؤالات متعددی در خصوص نحوه برگزاری مراسم ایام ماه صفر به ویژه روز اربعین را دارند که در پاسخ به سؤال آنها باید گفت که مراسم این ایام همانند ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت ابلاغی انجام می‌شود.

وی افزود: توزیع مواد غذایی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، پیاده‌روی در روز اربعین و تجمع در هیئت‌های عزاداری بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممنوع است.

عزاداری باید در فضای باز و با رعایت دستورالعمل‌ها انجام شود

مسئول اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران با بیان اینکه مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان باید در فضای باز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شود، افزود: استفاده از ماسک برای تمامی شرکت‌کنندگان در هیئت‌های عزاداری الزامی است و مراسم هم نباید بیش از یک ساعت به طول انجامد.

در استان تهران ۲۰ هزار هیئت مذهبی وجود دارد که از این تعداد ۱۳ هزار هیئت در سامانه طوبی ثبت شدند و ۷ هزار هیئت تاکنون نام خود را در این سامانه ثبت نکرده‌اند.

به گزارش پیام نو، گفتنی است که اربعین امسال مانند سالهای قبل نیست و مردم باید به خاطر سلامتی خود و دیگران پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از اجتماعات اجتناب کنند.

منبع: فارس

ارسال نظر