کد خبر : 718

کنعانی‌مقدم در واکنش به سخنان حسن عباسی در گفتگو با «پیام نو»:

مردم بدون شک، دست رد به سینه چنین اشخاصی زده و صف خود را از صف این اقلیت ناچیز جدا خواهند کرد.

با اقدام تروریستی ایالات متحده در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی و حضور میلیونی مردم ایران در آئین تشییع این فرمانده ارشد نظامی کشور، بحث شکل‌‌گیری وفاق ملی در میان ایرانیان، فارغ از هر مشی سیاسی مطرح شده است.

در این رابطه، حسین کنعانی مقدم، دبیرسیاسی جبهه ایستادگی ایران اسلامی و از فرماندهان اسبق سپاه پاسداران با اشاره به لزوم توجه بیش از پیش به این همدلی ملی در گفتگو با «پیام نو»، اظهار داشت: تشییع پیکر سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، شور و شعوری را به همراه داشت که به تبع آن، شاهد بزرگترین راهپیمایی در طول تاریخ انقلاب، پس از ارتحال امام بودیم. در این حضور رفراندوم گونه، مردم به روشنی ثابت کردند که خط مقدم جبهه مقاومت، ایستادگی و پایداری خود را منسجم تر از گذشته، حفظ کرده است. مضاف بر اینکه با توجه به این حضور، نتیجه می‌گیریم که هرگونه، مذاکره و سازش از نظر مردم، منتفی بوده و هرگونه اقدامی در این راستا، خیانت به آرمان شهدای مقاومت خواهد بود.

وی افزود: در چنین شرایطی و با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس یازدهم، پارلمان آینده ایران، باید یک نهاد ضداستکباری و ضدآمریکایی بوده تا بتواند با جدیت بیشتری، پاسخگوی تهدیدات و تحریم‌های دشمنان باشد.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب در ادامه نیز، عنوان داشت: از آن جا که سپهبد سلیمانی، یک شخصیت فراجناحی و مورد وثوق و احترام همه جریان‌های سیاسی بوده، به نظر می‌رسد که در آینده شاهد وفاق و همدلی هرچه بیشتر در میان فعالین سیاسی با هر گرایشی در کشور و در راستای منافع ملی باشیم.

دبیرکل حزب سبز ایران، همچنین با اشاره به بحث لزوم گشایش هرچه بیشتر در فضای نظارت انتخاباتی برای حضور همه نیروهای سیاسی در انتخابات اسفندماه، تصریح کرد: به هر میزان که دایره انتخاب در انتخابات وسیع‌تر شود، سلایق سیاسی بیشتری به عنوان انتخاب کننده و انتخاب شونده، می‌توانند در این برهه حساس وارد عمل شده و زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور را فراهم کنند. این امر، اعتماد عمومی را بالا برده و فضای سیاسی را رقابتی خواهد کرد.

این عضو شورایعالی سپاه پاسداران در اوایل انقلاب در ادامه نیز در واکنش به سخنان جنجالی اخیر حسن عباسی درباره اصلاح‌طلبان، خاطرنشان کرد: بدون تردید، کسانی که در فضای غبارآلود، توان تنفس داشته و با رفتارهای انقلابی‌نما به دنبال ایجاد فتنه، آشوب و تفرقه هستند، در بزنگاه انتخابات از مردم فاصله گرفته و به سوی اهداف و امیال جناحی خود خواهند رفت.

کنعانی مقدم در ادامه نیز تاکید کرد: نظر من این است که مردم ما با توجه به وفاق و همدلی که اکنون در کشور دارند، بدون شک، دست رد به سینه چنین اشخاصی زده و صف خود را از صف این اقلیت ناچیز جدا خواهند کرد.

 

ارسال نظر