کد خبر : 7192

استاندار تهران خبر داد؛

استاندار تهران از اعمال جریمه برای مسافرت‌های غیرضروری در دوران کرونا خبر داد.

 

به گزارش پیام نو، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران گفت: تعطیلات هفته‌های گذشته و سفرها سبب افزایش میزان شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور و به ویژه استان تهران شده ‌است به همین دلیل پیشنهادهای مختلفی به وزارت کشور فرستاده شده چون میزان تراکم جمعیت و تردد در پایتخت باید کاهش پیدا کند. در این زمینه پیشنهاد دورکاری با توجه به حضور ۴۸۰ هزار کارمند ستادی و ۱۶۰ هزار کارمند ملی ضروری به نظر می‌رسد.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

محسنی بندپی همچنین با اشاره به کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی در وسایل حمل‌ونقل عمومی توضیح داد: میزان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو به طور میانگین ۳۵ درصد و در حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی ۵۵ درصد برآورد شده است که با این شرایط نیازمند اقدامات مناسب برای کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم.

استاندار تهران گفت: نظارت بر فعالیت اصناف و پاساژها باید تشدید شود چون برخی از آنها دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را جدی نمی‌گیرند، ضمن اینکه در این زمینه تصمیم‌ها باید طولانی‌مدت در نظر گرفته شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

وی افزود: این پیشنهادها و همچنین مواردی همچون اعمال جریمه برای مسافرت‌های غیرضروری را به ستاد ملی کرونا و وزارت کشور اعلام می‌کنیم تا بتوانیم شرایط تهران به درستی مدیریت کنیم.

به گزارش پیام نو،‌ گفتنی است با توجه به اینکه در شرایط بحران کرونا به سر می‌بریم اما بسیاری از مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند بنابراین استاندار تهران از برخی محدودیت ها و مجازات ها برای متخلفین پروتکل های بهداشتی خبر داد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر