کد خبر : 721

گزارش‌های رسیده از سیستان و بلوچستان حکایت از سیل گسترده در نقاط مختلف این استان در ساعات اخیر دارد.

گزارش‌های رسیده از سیستان و بلوچستان حکایت از سیل گسترده در نقاط مختلف این استان در ساعات اخیر دارد.

به گزارش «پیام نو»، روح الله سرگزی، معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفته که بارندگی شدید و مداوم و طغیان رودخانه‌های محلی از عصر روز جمعه تاکنون سبب بسته شدن ۲۳ مسیر ارتباطی در این استان شده و «تلاش راهداران برای بازگشایی این مسیر‌ها ادامه دارد، اما در بسیاری از نقاط باید با پایان یافتن بارندگی شاهد فروکش کردن رودخانه‌های محلی و در نتیجه بازگشایی مسیر‌ها باشیم.»

شدت بارندگی در این استان آنقدر زیاد است که بنا بر اعلام هواشناسی استان، میزان آن در ۲۴ ساعت گذشته تنها در نیکشهر به ۱۸۶ میلیمتر رسیده است؛ بارشی حدود بیست سانتی‌متر که ناگفته پیداست چه حجمی از آب را روانه این خطه خشکیده و ضعیف از نظر پوشش گیاهی کرده و چه سیلاب بزرگی را رقم زده است.

در پی این رویداد برای دومین بار مدارس برخی شهرهای استان سیستان و بلوچستان تعطیل شده و روابط عمومی آموزش و پرورش استان در تشریح اتخاذ این تصمیم تاکید کرده که «با توجه به تداوم بارندگی‌ها و آبگرفتگی معابر، بنابر تصمیم ستاد مدیریت بحران شهرستانها، مدارس دلگان، دشتیاری، کنارک، چابهار، مهرستان، سرباز، سراوان، سیب و سوران، فنوج، لاشار و بخش کورین امروز، یکشنبه ۲۲دیماه تعطیل است.»

خروج دوباره قطار زاهدان-تهران از ریل!

 

خروج مرگبار قطار زاهدان-تهران در مهرماه امسال را که یادتان هست؟ رویدادی که بعد دلیل احتمالی اش را سرقت پیچ های ریل عنوان و تاکید کردند که در دست بررسی است. با این یادآوری شاید برایتان جالب باشد که بدانید روز گذشته نیز تکرار شده و این بار دلیلش سیلاب عنوان شده است.

اتفاقی که ارجمندی، مدیرکل مدیریت بحران سیستان وبلوچستان ساعاتی پیش در تشریحش گفت: این قطار صبح شنبه براثر شدت بارندگی ها، درحوالی منطقه رود ماهی زاهدان از ریل خارج شده بود و در پی آن، مسافران با اعزام یک قطار از کرمان به سلامت به زاهدان منتقل شدند.

وی در تشریح دیگر اتفاقاتی که بارش های شدید اخیر به دنبال داشته گفت: با سر ریز شدن سد‌های استان، راه ارتباطی ۱۶ محور فرعی و ۳ محور اصلی جنوب استان مسدود شده و ارتباط مخابراتی بیشتر روستا‌های جنوب استان هم قطع شده است. با فروکش کردن بارندگی کار ترمیم خطوط انجام می‌شود و گروه‌های برآورد خسارت هم به مناطق دچار سیلاب اعزام می‌شوند.

منبع:تابناک

ارسال نظر