کد خبر : 8211

چالش دیگری در کرمانشاه، خبرساز شد؛

کلیپی از اجرای چالش حرکات موزون در کرمانشاه، پخش و خبرساز شد.

به گزارش پیام نو، پس از پخش کلیپ‌های مبتذل که در تکیه حسینی معاون الملک کرمانشاه ساخته شده است، این بار کلیپی از اجرای چالش حرکات موزون در این مکان پخش شد.

در روزهای اخیر پس از ماجرای نمایش مانکن‌های زنده در یک فروشگاه در منطقه بالا شهر کرمانشاه، پخش کلیپ‌های مبتذل از تکیه حسینی معاون الملک کرمانشاه با واکنش گسترده مردم نسبت به این حرکت غیراخلاقی و غیرانسانی روبه‌رو شد و این نوع تبلیغات غیراسلامی و غیرانسانی احساسات خانواده‌های کرمانشاهی را جریحه‌دار کرد.

تکیه معاون الملک یکی از اماکن مهم مذهبی و فرهنگی استان کرمانشاه است که در یک قرن گذشته محل برپایی روضه سیدالشهدا بوده است و حرمت بسیاری در بین عموم مردم حسینی دارد که ساخت و پخش کلیپ مبتذل در این مکان سبب ناراحتی همگانی شده است و امروز نیز کلیپی دیگری از این مکان منتشر شد که حرمت آن را حفظ نکرده بود.

در کلیپ یاد شده برخی از بانوان که ماسک هم بر دهان دارند در تکیه‌ معاون الملک یک چالش ورزشی اجرا کرده‌اند که با حرکات موزون و موسیقی خارجی همراه است و این کلیپ شاهد عینی پروژه نفوذ فرهنگی دشمن است تا یک مکان مذهبی دچار تغییر هویت شود و البته سند دیگری بر موضوع مدیریت ضعیف در میراث فرهنگی کرمانشاه است.

بهمن اختیاری، مدیر روابط عمومی ورزش و جوانان استان کرمانشاه در رابطه با چالش به اصطلاح ورزشی گفت: برگزاری مسابقات بادی بالانس هیچ ارتباطی با ورزش و جوانان و هیئت ورزش‌های همگان استان کرمانشاه ندارد و کمیته بادی بالانس نیز مسابقه‌ای برگزار نکرده است و این افراد به صورت خودسر یا از طرف باشگاه خاصی اقدام به برگزاری این چالش ورزشی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه آخرین چالش دارای مجوز از سوی اداره کل ورزش و جوانان «وقت ورزش» بود افزود: آخرین چالشی که از سوی هیئت ورزش‌های همگانی استان کرمانشاه انجام شد، چالش ورزشی کشوری با عنوان وقت ورزش بوده که تاکنون 2000 فیلم نیز برای این چالش ارسال شده است و البته براساس وظیفه اخلاقی این اداره کل موضوع چالش بحث برانگیز را بررسی خواهد کرد.

با توجه به آنچه که گفته شد و بررسی سایر کلیپ‌های منتشر شده که در لوکیشن (مکان) تکیه معاون الملک فیلمبرداری شده‌اند می‌توان نتیجه گرفت که این مکان مذهبی نقطه مهمی برای دشمن بوده است و با اقداماتی اینگونه برای تغییر هویت مذهبی آن توطئه کرده است.

گفتنی است؛ دو روز پیش دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه، از دستگیری چهار نفر از عوامل تهیه فیلم‌های مبتذل در اماکن مذهبی تاریخی کرمانشاه خبرداد. 

شهرام کرمی در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: اخیرا کلیپ‌هایی از کرمانشاه در فضای مجازی منتشر شده که در یکی از آن‌ها یک مغازه عرضه پوشاک از مانکن زنده خانم با کشف حجاب برای تبلیغات خود استفاده می‌کند.

او افزود: همچنین در کلیپ مبتذل دیگری یک مدلینگ زن در یکی از بناهای مذهبی تاریخی استان که جنبه مذهبی دارد و مورد احترام مردم کرمانشاه است، برنامه تبلیغاتی اجرا می‌کند.

Eof3KhGXYAA_lvl-768x508

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه کلیپ توسط یک گروه تهیه شده، گفت: پس از انتشار این فیلم‌های غیراخلاقی به سرعت دستور پیگیری و شناسایی عوامل آن را به ضابطین دستگاه قضایی استان دادیم که با انجام اقدامات اطلاعاتی امروز (۱۶ آذرماه) چهار نفر از این عوامل از جمله ۲ زن مانکن و ۲ نفر از تصویربرداران دستگیر شدند.

او اضافه کرد که پرونده قضایی برای این چهار نفر تشکیل شد و هم اکنون جهت سیر مراحل قانونی در بازداشت به سر می‌برند.

ارسال نظر