کد خبر : 8736

بعد از تأیید نهادهای سلامت در اتحادیه اروپا و بریتانیا

هواپیمایی بریتانیا اعلام کرد استفاده از تستی ۲۵ ثانیه‌ای برای تشخیص ابتلا به کرونا را آزمایش می‌کند.

پیام نو| هواپیمایی بریتانیا اعلام کرد استفاده از تستی ۲۵ ثانیه‌ای برای تشخیص ابتلا به کرونا را آزمایش می‌کند. این تست که همچنان از راه بزاق دهان است و از مسیر دیگری وارد نمی‌شود، با ۹۸ درصد حساسیت افراد مبتلا به کرونا را که دارای علائم باشند و چه بدون علائم شناسایی می‌کند و روی نسخه‌های دیگر کووید ۱۹ مانند نسخه انگلیسی و برزیلی هم کارگر است. در مرحله استفاده آزمایشی، هواپیمایی بریتانیا با تست‌گرفتن از کادر و خدمه پرواز نتایج این تست را با نتایج تست‌های موجود مقایسه خواهد کرد. در صورت موفقیت نتیجه، این هواپیمایی احتمالا خواهد توانست همین تست را برای تشخیص سلامت مسافران نیز به کار گیرد.

 این تست را شرکت فناوری‌های پزشکی «کاناری گلوبال» طراحی کرده است و با نام «تست فوق سریع پلیکان برای کووید ۱۹» ارائه شده است. تست پلیکان اخیرا توسط اتحادیه اروپا و نیز بریتانیا تأیید شده است و هم‌اکنون در ایالات متحده نیز در حال بررسی است.

 فوربز می‌نویسد، این تست می‌تواند کمک بزرگی به صنعت حمل‌ونقل باشد که با مشکلات متعددی در نتیجه همه‌گیری کرونا مواجه شده است. همچنین چنین تستی می‌تواند به کار بازگشایی آسان‌تر مدارس، استادیوم‌ها و دیگر کسب‌وکارهای دیگر نیز بیاید.

 

ارسال نظر